Keväällä 2016 jaetut stipendit
Vanhempainyhdistys
- 1A Viljam Mikkelsson
- 1B Ellinoora Ilmivalta
- 1C Ronja Tenhunen
- 1D Mika Kontiainen
- 2A Pilvi Järvi
- 2B Kiia Heimlander
- 2C Kirsti Kougappi
- 2D Juuso Ylikoski
- 2E Santeri Palomäki
- 3A Veera Nurminen
- 3B Antti Hattunen
- 3C Hanna Karppinen
- 3D Veera Loponen
- 3E Alina Bogdanova
Tiirismaan koulun kannatusyhdistys
- Filosofia
Miika Koivisto - Psykologia
Juuso Rinkinen - Kemia
Elina Olkkonen - Matematiikka
Jenna Siltala
Eetu Lindberg - Fysiikka
Anton Kuokkanen - Maantiede
Ossi Saarinen - Biologia
Elina Olkkonen - Yhteiskuntaoppi
Luukas Viskari - Englanti
Ella Hasa - Ruotsi
Iiris Andersson
Mira Juvonen - Ranska
Janika Surakka - Saksa
Nea Pälä - Äidinkieli
Sofia Bister - Kuvataide
Essi Toivari - Venäjä
Anita Soldatova - Uskonto
Aada Taipale - Käsityö
Charlotta Ruotanen - Musiikki
Saara Vestola - Liikunta
Joonas Talonpoika - Terveystieto
Monica Buonocore - Positiivinen asenne ja hyvä koulumenestys
Luukas Viskari - Tsemppari
Hao Cao - Kaija Teriön stipendi (historia)
Minnimari Piira
Tiirismaan lukion stipendit
- 3A Luukas Viskari
- 3B Matias Rokio
- 3C Jenna Siltala
- 3D Elina Olkkonen
- 3E Otto Helmi
Paras lahtelainen päättötodistuksen saaja
- Jenna Siltala
Opetusneuvos Pekka Simulan stipendi
- Matias Rokio
Lahden seurakuntayhtymän stipendi
- Hanna Karppinen
Tipalan seniorit ry:n stipendi
- Rosa Sinisalo
- Loviisa Olkkonen
Musiikkiluokkien tuki ry
- 1A Suman Knuuttila
- 2A Elina Luhtala
- 3A Samuel Arola
Raija Lehdon stipendi (ruotsi)
- Luukas Viskari
Heikki Marttisen muistostipendi
- Onni-Pietari Puttonen
Padasjoen säästöpankkisäätiö
- (kieltänyt nimensä julkaisemisen)
Riemuylioppilaiden (silloinen 9a) stipendit
- Petja Ojanen
- Ville Vehniäinen
Suomalainen kirjakauppa
- Petja Ojanen
Suomi-Venäjä -seura
- Anita Soldatova
Matkatoimisto Hetan stipendi
- (kieltänyt nimensä julkaisemisen)
KIRJASTIPENDIT
Pohjola-Nordenin lahjoittamat
- Anton Kuokkanen
- Matias Rokio
- Jenna Siltala
Ruotsinopettajien kirjalahja
- Elise Sivonen
Sverigekontakt i Finland
- Sofia Bister
Lahden ranskalais-suomalainen yhdistys
- Iiris Andersson
Ranskan opettajan kirjastipendit
- Monica Buonocore
- Elise Sivonen
Espanjan suurlähetystö
- Iiris Andersson
Saksan suurlähetystö
- Nea Pälä
Saksan kieli: opettajan kirjastipendi
- Hanna Karppinen
Kemia-lehden vuosikerta
- Ada Tuominen
- Elina Olkkonen
- Minttu Henell
LUKIODIPLOMIT
Musiikin lukiodiplomi
- Vilma Isojunno
- Mira Juvonen
- Vilma Perttilä
- Saara Vestola
Käsityön lukiodiplomi
- Elisa Nykänen (tekstiiliopettajaliiton stipendi)
- Hanna Karppinen (tekstiiliopettajaliiton stipendi)
- Nea Pälä
- Anni Pänkäläinen (tekstiiliopettajaliiton stipendi)
- Nina Hartikka
- Charlotta Ruotanen
Kuvataiteen lukiodiplomi
- Jere Kulmala
- Joni Mäenpää
- Petja Ojanen
- Jenna Toivari
Kirjallisuusdiplomi (ei opetushallituksen)
- Nea Pälä
Teatterin lukiodiplomit
- Nurminen Veera
- Nokelainen Heidi
- Jääskeläinen Aliina
- Liipola Saara
- Kovamäki Jenna
- Kantoluoto Kasperi
- Hulkkonen Oona
- Silvennoinen Oskari
Sofia Bister osallistui Pikku Finlandia –kirjoituskilpailuun ja sai Äidinkielen opettajain liiton kunniakirjan
Vuosikertomus2015-201621.5.2016